На кафедрі соціальної філософії та управління ЗНУ відбулася онлайн-нарада

 

7 квітня об 11.00 професорсько-викладацький склад кафедри соціальної філософії та управління Запорізького національного університету провів онлайн засідання в форматі Zoom-конференції.

Учасниками наради були 14 науково-педагогічних працівників кафедри.

На початку наради, завідувач кафедри, д.філософ.н. Тарас Бутченко, звернув увагу колективу на звернення ректора ЗНУ Миколи Фролова та наголосив на дотриманні правил під час карантину, бо здоров’я – це відповідальність кожного з нас.

В ході наради члени кафедри обговорили низку питань:

  • про результати роботи викладачів в умовах карантину;
  • про внесення змін до організації освітнього процесу (згідно розпорядження №26 від 26.03.2020);
  • про організацію складання дистанційно заліково-екзаменаційної сесії для студентів 4 курсу;
  • про дистанційне проходження практики студентами спеціальності «Соціальна робота»;
  • про організацію низки тренінгів та майстер-класів для абітурієнтів на платформі Zoom (починаючи з 15.04.2020);
  • залучення абітурієнтів за закріпленими школами щодо проведення Дня відкритих дверей ЗНУ в онлайн-форматі (04.04.2020 об 11.00);
  • про заповнення електронних журналів в системі Moodle.

В якості завдання для самостійної роботи перед засіданням кафедри в онлайн режимі, всі педагоги переглянули освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», запропонований Міністерством цифрової трансформації.

На засіданні кафедри були обговорені алгоритми комунікацї вікладачів і студентів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання, зокрема: GoogleClassroom, Microsoft Teams, CiscoWebex, Zoom, ClassDojo, Classtime, Viber та інші.  Було зазначено, що студентам подобається і така форма роботи, як робота на YouTube та Telegram каналах.

Деякі викладачі кафедри (Ігор Капріцин, Карім ель Гуесаб, Олена Маловічко, Ганна Бойко та ін.) вже відновили заняття за розкладом в онлайн-форматі. Своїм досвідом роботи вони поділилися з колегами та сформували список корисних посилань.

Окрему увагу було приділено роботі з абітурієнтами. Заступниця декана з профорієнтаційної роботи ФСУ Ольга Широбокова розповіла про три арт-майстер-класи на тему «Боротьба зі стресом та тривожністю в умовах карантину», що викладачі ФСУ організували для абітурієнтів факультету та які відбудуться онлайн 15, 16 та 17 квітня о 15-30 у вигляді Zoom-конференцій.

Викладачами кафедри було зазначено, що найбільше у своїй роботі вони використовують платформу Moodle, відео-конференції в сервісі Zoom та Cisco Webex.

Заступниця декана ФСУ з навчальної роботи Олена Заїка запропонувала колегам ознайомитися з аналітикою щодо якості заповнення членами кафедри електронних журналів в системі Moodle і надала електронний доступ до Google-відомостей по першому модулю.

Тож, карантин – це прекрасний час для аналітики діяльності, оптимізаціїї процесів та формування креативних підходів до сучасного навчання.

Друзі, і з цим ми також впораємося, ставши ще сильнішими.

Ольга Широбова