17 вересня відбулась звітна конференція студентської ради факультету соціології та управління щодо роботи протягом 2018-2019 навчального року. У конференції взяли участь студенти, активісти, голова СВК ЗНУ Анастасія Герасименко, голова студради ЗНУ Марія Пересипко та виконувач обов’язків декана ФСУ Тетяна Бірюкова.

Голова студради Єгор Гуков звітував про свою діяльність, порівнюючи поставлені на початку року завдання та їх реалізацію. На початку своєї роботи його команда сформулювала дві основні цілі. Перша – це  всебічний розвиток студентства факультету, адже як зазначав Єгор : «Головне завдання системи студентського самоврядування полягає в тому, щоб зробити факультет чимось більшим, ніж просто формальним закладом, в якому ми проводимо більшу частину часу. Кожен студент повинен мати можливість реалізувати свої інтереси незалежно від того, пов’язані вони з культурою, спортом або наукою». Студентська рада активно посприяла цьому розвитку завдяки створенню низки нових проектів та вдалій реалізації традиційних заходів факультету. Серед них цікавий «Квест першокурсника», корисні тренінги «Навчання без проблем» та «Успішний іспит», атмосферний «Творчий вечір», масштабний «Фестиваль філософії», «Конкурс старост», «Літературний суд» від НТСА, нагородження активістів , участь у виставці «Абітурієнт 2019» та багато чого іншого. Учасники волонтерського руху «Студентське серце» також взяли участь в акціїї «Ні нарко-рекламі», щорічній «Школі волонтера», організовували численні поїздки в будинки-інтернати, геріатричні пансіонати та інші соціальні заклади міста та області. Ліга молодих політологів провела «Ток-шоу на ФСУ», багато перемог отримали спортсмени факультету та учасники «Кубку першокурсника» і «Студентської весни». Надзвичайно веселою та емоційною стала минулорічна «Посвята у студенти». Серед нових цікавих проектів особливо виділяються філософсько-дискусійний клуб «Магістерій» (9 засідань), креативна «Пісочниця» (3 заходи), «Медитації» (5 зустрічей), FSU WEEKEND (два походи в кіно, похід в антикафе та пікнік).

Велику увагу команда Єгора приділяла комфортному навчанню студентів. Зокрема, був створений бот « FSU розклад», де є багато корисної інформації щодо власне розкладу, графік роботи деканату, графік навчального процесу, контакти викладачів тощо.

Другою ціллю став бренд факультету. Він ще знаходиться в стадії розробки, але не дивлячись на це ФСУ є впізнаваним та має гарний авторитет як на рівні університету, так і на рівні всього міста. Цьому посприяла активна робота з навчальними закладами та абітурієнтами. ФСУ провів три Дні відкритих дверей, а також виграв грант та реалізував проект «Креативне самоврядування» для лідерів міських шкіл. До речі, цей проект також завершився квестом для школярів.

Загалом за 2018-2019 навчальний рік були досягнуті 2 цілі, з’явилось 13 абсолютно нових проектів, відбулось понад 50 зустрічей з абітурієнтами та було проведено більше 100 заходів. На цьому діяльність команди не закінчилась. Всього за два тижні цього навчального року вже відбулось знайомство зі студрадою у форматі «Відкритого мікрофону», «Квест першокурсника», «Тусовка мрії твого друга» та засідання «Магістерію».

Наступним етапом заходу стали відповіді Егора на запитання від слухачів та перегляд пам’ятного відео з найкращими моментами минулого року. Наприкінці конференції голова СВК ЗНУ Анастасія Герасименко зазначила, що всі бажаючі позмагатися за пост голови студради можуть висунути свою кандидатуру до 1 жовтня. Більше інформації можна знайти в Telegram-каналі студентської виборчої комісії.

Раїса Волошина