6 квітня 2018 року у Запорізькому національному університеті відбулась    III Міжнародна науково-практична конференція «Соціальні технології як чинник сталого розвитку суспільства».

Вона була започаткована з ініціативи представників факультету соціології та управління ЗНУ за підтримки державних та громадських організацій та за участі багатьох навчальних закладів вищої освіти – Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради, Кавказького міжнародного університету (Грузія), Королівського коледжу міста Нью-Йорка (США), Інституту державної політики факультету соціології та економіки Університету імені Коменського вБратиславі (Словаччина), Інституту міжнародних  досліджень Вроцлавського університету (Польща), Запорізького національного університету, Соціологічної асоціації України, Центру стратегічного планування та проектування, Українського центру соціального проектування та інших.

Метою конференції було обговорення актуальних проблем розробки та впровадження інноваційних соціальних проектів з метою вдосконалення та оптимізації життєустрою громадянського суспільства задля адаптації та супроводу суб’єктів життєдіяльності України на шляху до інтеграції у світову спільноту на засадах концепції сталого людського розвитку.

ЇЇ учасниками стали  студенти, аспіранти та викладачі Запорізького національного університету, представники громадських організацій та ЗМІ. Програма конференції проходила у декілька стадій: відкриття, проведення  трьох секцій та підведення підсумків.

Вступне слово було надано викладачам факультету соціології та управління, які стали одними з головних організаторів заходу. Зокрема, модератором конференції став кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології, заступник декана з міжнародної роботи Ігор Кудінов.

Декан факультету соціології та управління , доктор філософських наук, професор  Максим Лепський зазначив:  «Перший важливий аспект конференції – це отримання гарного досвіду презентації своїх тез і перевірки того, наскільки у вас вийшло зробити щось цікаве. Другий важливий аспект – це отримання нових знань, перспектив для подальшого руху.»  Також він дав  цінну для студентів настанову: «Якщо виступає ваш колега і ви почули щось шалено цікаве – намагайтесь  його підтримати, ставте питання, які можуть розширити поле досліджень.»

Доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології, заступник декана з наукової роботи Ольга Безрукова висловила слова вдячності учасникам конференції: «Ми дуже пишаються тим, що серед студентів університету є ентузіасти, які своїми науковими доробками хочуть розвивати українську науку.»

Доктор філософських наук, доцент, завідувач кафедри соціології Володимир Скворець зазначав : «Приймаючи участь у конференціях ви вчитесь  працювати з інформацією, аналізувати її, знаходити рішення різноманітних ситуацій в житті суспільства та держави, продумувати сценарії розвитку подій, а отже – зростаєте як лідери. »

Також учасники конференції подивились відео-привітання від  головного спеціаліста Міністерства молоді до спорту України, магістра соціальної роботи Анни Аранжій, директора Наукового ресурсного Центру зі сталого розвитку ЗНУ, доцента  кафедри соціології, кандидата філософських наук Інни Дударєвої,  магістранта Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка  Валерії Сазонової.

Конференція  розпочалась з виступу переможниці Всеукраїнської олімпіади з соціології, магістранта кафедри соціології ЗНУ Євгенії Крашевської на тему «Державна служба як соціальний ліфт політичної еліти в Україні». Бакалавр кафедри політології ЗНУ та відома своїми проектами студактивістка  Марія  Пересипко розповіла про «Студентське самоврядування в ЗНУ». Студентка Економіко-правничого коледжу ЗНУ Анастасія Большакова представила свою роботу на актуальну тему «Суб’єкти академічної доброчесності». Бакалавр кафедр політології ЗНУ,  колишній голова студради університету Антон Назаренко вів мову про «Досвід реорганізації студентського самоврядування в ЗНУ». Бакалавр  кафедри соціальної філософії та управління Анна Штефан представила наукову роботу «Соціальна адаптація як елемент соціальної роботи в інклюзивній системі». Доцент кафедри соціології ЗНУ, кандидат соціологічних наук Таїсія Ратушна, спільно з магістром кафедри соціології ЗНУ Анастасією Шоломко  досліджували  «Критичне  мислення студентів». Бакалавр кафедри соціології  ЗНУ Валерія Гончарова представила свою роботу «Ціннісні орієнтації студентської молоді у соціальній сфері». Бакалавр кафедри політології ЗНУ Анастасія Міщенко оцінювала «Стан реалізації реформи децентралізації в Україні». А бакалавр кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ Анастасія Забуга розкрила «Зміст поняття «миротворення».

Загалом,  три сесії конференції були присвячені методологічним засадам застосування соціальних технологій у впровадженні принципів сталого розвитку суспільства, соціальним технологіям як їх теоретичній основі  та практиці впровадження принципів сталого розвитку в Україні та світі.

Фотозвіт заходу: https://goo.gl/wMkQG2

Раїса Волошина