На факультеті соціології та управління відроджується традиція проведення «Геополітичних студій». Світові політичні процеси та тенденції не залишають байдужими студентів і викладачів ФСУ та всього університету.
Цей проект було започатковано наприкінці жовтня 2016 року за ініціативи декана нашого факультету – Максима Лепського, керували діяльністю студій тогочасний голова Ліги молодих політологів Дмитро Щипанський та лаборантка кафедри політології Анастасія Чупіс.
В ролі експертів та спікерів «Геополітичних студій» зазвичай виступають викладачі кафедри політології та почесні гості. У минулих роках в них приймали участь:
- Євген Цокур, завідувач кафедри політології, доктор політичних наук, професор
- Наталя Лепська, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології, професор
- Тетяна Ніколаєва, кандидат філософських наук, доцент кафедри політології, професор
- Ель Гуессаб Карім,кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії
- та інші.
Сьогодні, четвертого березня, декан факультету, доктор філософських наук, професор Максим Лепський захоплююче розповідав студентам про методи фонового аналізу геополітичних процесів. Студенти дізнались про сутність одного із таким методів, а саме – «STEEP». Після теоретичного матеріалу учасники «Геополітичних студій» перейшли до практичної частини заходу. Їм запропонували творче завдання, яке полягало в групповій розробці проблеми освіти в геополітиці. Вони використовували метод «STEEP» на трьох рівнях – зовнішньому (макрорівні), робочому (регіональному) та внутрішньому (на особистості кожного члена групи).
Ця зустріч стала дуже корисною для тих, хто побажав розібратися з методами політичного та геополітичного аналізу, або планує у майбутньому заснувати «фабрику думок», стати спеціалістом аналітичних центрів політичних та геополітичних досліджень.
Наші викладачі, інші знавці політичних процесів та представники країни стали невід`ємною частиною «Геополітичних студій». Їх позиція та формулювання власних точок зору, підкреслених життєвим і науковим досвідом, відкривають нові знання для молодого покоління.
Раїса Волошина