6 лютого 2015 року факультет соціології та управління організував неформальний навчальний захід – «Школу лідерів шкільного самоврядування», де майстри своєї справи розповіли учням про свій досвід у різноманітних сферах громадської активності. У Школі прийняло участь близько 90 учнів шкіл Запоріжжя та області. Вони отримали нові знання та навички, які допоможуть їм у подальшому навчанні та позашкільною діяльністю.

Учасникам тренінгу було запропоновано на вибір три навчальні групи – школа проектного менеджменту, тренінг від волонтерського сектору та тренінг від дебатного клубу.

Тренінг з проектного менеджменту надав учням базові знання з написання проектів, визначення їх основних положень, цілей, завдань. Молодим лідерам також було запропоновано одразу ж застосувати свої знання на практиці та розробити свій власний проект. Політ фантазії в учнів був найрізноманітнішим – одна група, наприклад, запропонувала масштабний проект «Реформування шкільної освіти», інша – провести низку так званих суботників, тільки більш осучаснених та орієнтованих на молодь.

Цоколова Екатерина (ЗОШ № 23, 10 клас):

– Як ти думаєш, в чому цінність тих знань, які ти сьогодні набула на тренінгу з проектологіі?

– Я систематизувала знання з приводу того, як організовувати проект, як залучати учасників до нього. Я отримала більш детальну інформацію в тій області, якою раніше займалася, і буду тепер втілювати отриманий досвід у життя.

– Як тобі робота студентського самоврядування ФСУ?

– Класно. І знаєш, в мені посіяли сумніви. До цього я планувала вступати на ФІФ, а тепер задумалась про ваш факультет.

Волонтерський сектор запропонував своїм учням неформальну атмосферу заняття та новий погляд на благодійну діяльність. Валерія Овчарова, Марія Мокроусова, Анна Аранжий та Нателла Недавня розповіли школярам про перспективи розвитку волонтерського руху, провели заняття з командоутворення та здивували деяких учнів:

Кінбаз Софія (ЗОШ № 23, 10 клас)

– Чи відкрила ти щось нове для себе на тренінгу з волонтерства?

– Так, раніше я думала, що волонтерство – це тільки допомога іншим людям. Тепер я зрозуміла, що це також власний розвиток, вміння по-іншому сприймати світ, бачити в кожній людині щось хороше. 

Дебатний клуб провів ввідне заняття, де розповів школярам про те що таке дебатні ігри, з чого треба починати, та як ця діяльність зможе знадобитися у житті. Отримавши необхідні знання учні навіть провели справжню дебатну гру на тему «». Якість гри школярів, які до речі грали уперше, здивувала багатьох у залі.

Юлія Юргіна, голова Дебатного клубу ФСУ поділилася враженнями від тренінгу: «Це був мій перший досвід у ролі тренера, тому було і страшно, і дуже цікаво одночасно. В цілому тренінг пройшов вдало, були невеликі нюанси, але тепер ми знаємо що потрібно поліпшити. Школярі проявили себе з хорошого боку, деяких дуже сильно зацікавили дебати, сподіваємося, в майбутньому вони будуть з нами співпрацювати. Бажаємо учасникам нашого тренінгу правильного вибору професії, а нам нових можливостей в реалізації проектів!»

«Школа лідерів шкільного самоврядування» подарувала дуже багато емоцій, корисних знань і досвіду своїм учням. Бажаємо їм успіхів та натхнення у реалізації надбаних знань!

ПС: Микита Шляховий, тренер з проектного менеджменту, голова студради Факультету соціології та управління: «Коли захід закінчився, я з впевненістю своїй команді сказав: “Все вийшо!”. Головною метою для мене було те, щоб школа пройшла ще краще ніж в минулому році. Для цього були задіяні великі зусилля. І як результат – велика кількість учасників та гарні відгуки після проведення тренінгів. Мені в цей раз дуже сподобалось працювати з учнями, вони були активні, ініціативні та надзвичайно вдячні. Я сподіваюсь, що той весь досвід, який вони отримали від проведення нашої школи вони обов’язково залучать до роботи у своїх шкільних осередках. Бажаю їм успіху та результату!»

 

Антон Назаренко